Obserwując rynek czytelniczy można się tylko domyślać skąd autorzy biorą kolejne pomysły na to, aby tworzyć książki, gdzie pojawia się tyle zawiłości do wyjaśnienia. Trzeba przyznać, że pojawiają się kolejne, nowe pozycje książkowe, które są zachwycające i serwują nam porcję kolejnych emocji. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z gatunkiem romansowym, czy też sensacją, kryminałem, thrillerem, czy też książką stricte historyczną. Zawsze można spodziewać się czegoś fascynującego, co nas na pewno urzeknie. Takie właśnie dawki emocji szykuje dla nas w każdej swojej książce Remigiusz Mróz. Jego książki oczekiwane są z wielkim napięciem. Tym razem na rynku ukazały się “Głosy z zaświatów“.

Seria o patomorfologu

Jest to książka, która stanowi kontynuację przygód Seweryna Zaorskiego. Mieliśmy przyjemność poznać już tego człowieka w “Listach zza grobu”. Jeżeli ktoś nie czytał tej książki, to nie jest koniecznością sięganie po nią w pierwszej kolejności. Jednak “Głosy z zaświatów” są na tyle doskonałe, że z pewnością będziemy chcieli poznać pierwszą część serii, którą zapoczątkował Remigiusz Mróz. Tym razem Seweryn Zaorski znajduje się na rozdrożu życiowym. Mieszka w domu, który wyremontował ze swoimi dwiema małymi córkami dla których jest jedynym opiekunem. Został jednak wyrzucony z pracy i w chwilach samotności poszukuje szczęścia na dnie kieliszka. Na dodatek nie może zrezygnować z romansu z żoną… swojego najlepszego przyjaciela. Kaja i Seweryn są źli, że oszukują swoich najbliższych, jednak ich serce każe robić im co innego. W takiej sytuacji chyba nikt nie chciałby być.

Małe dziewczynki


Na dodatek w miejscowym prosektorium zaczynają się pojawiać coraz częściej ciała małych, kilkuletnich dziewczynek, które nie wiadomo jak umierają. Jednym dziwnym elementem są ich białe sukienki. Dodatkowo brak oznak morderstwa i zbyt duża ilość zwłok w krótkim czasie. Jak można to wyjaśnić? Okazuje się, że będzie do tego zdolny tylko i wyłącznie Seweryn, który nie chce ale zostaje wciągnięty do śledztwa przez to, że prawdopodobny morderca kontaktuje się tylko z nim. Odsunięty od pracy musi na nowo przypomnieć sobie o swoich obowiązkach chcąc ocalić kolejne życia małych dzieci, w tym swoich córek, które są w podobnym wieku co ofiary znajdujące się w prosektorium. Kto okaże się winnym wszystkich śmierci małych dziewczynek? Autor tak wspaniale skomponował całą książkę, że cała historia oraz jej zakończenie na pewno wprawią nas w ogromne zdumienie. Brawa dla Remigiusza Mroza za to, że nie wstydzi poruszać się bieżących, bardzo bolesnych dla wszystkich tematów.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com